Rzuć palenie!

Offline SATAN

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« dnia: 29 Maj 2008, 10:52 »

Offline krotom

• user Gold
  • *
    • http://forum.przyroda.org/
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2008, 11:32 »
... no chyba że jesteście cieniasy :] :P

Offline hydraulik

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2008, 13:45 »
w moim przypadku nydyrydy :/

próbowałem już wiele razy ale nie pozwala mi na to charakter mojej pracy jak i życie prywatne. w kółko nerwówka i nerwówka. ale szczeże chciał bym...

Offline SATAN

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2008, 14:17 »
nie, no pracę mam pewnie lżejszą. nic tylko na łące leżę i bawię się stokrotkami :flowers:
ale się zaparłem w sobie i rzuciłem fajki.

Offline krotom

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2008, 14:24 »
podobno lewatywa z mielonego tytoniu się sprawdza :lol:

Offline hydraulik

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2008, 01:00 »
ale tak po dłuższym zastanowieniu to stwierdzam że te fajki prawie wcale mi nie przeszkadzają ;)

Offline Fenrir

• user 10
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2008, 18:43 »
Osobiście uważam że walka np: z alkoholizmem jest ważniejsza , a ten nałóg bardziej szkodliwy dla zdrowia i społeczeństwa niż palenie tytoniu . '
    ''- Nałóg palenia papierosów ? częstokroć bagatelizowany ? oprócz generowania gigantycznych kosztów leczenia, jest przyczyną obniżania wydajności pracy...'' dziwi mnie trochę ta nagonka na palaczy [sam nie palę ] a powyższe argumenty to już w ogóle bujda  :cigar:  Z porównania wpływów z akcyzy za papierosy do tego co państwo łoży na NFZ wynika że to palacze finansują prawie w połowie leczenie obywateli w tym kraju;]  Argument o wydajności w pracy...nie chcę nawet tego komentować ;/
   Aby być konsekwentnymi powinniśmy zrezygnować z alkoholu , internetu [ są też dowody na szkodliwość ] , samochodu [spaliny,wypadki] , sexu [ ;-> ]  ...można wymieniać baardzo długo ... i w końcu będzie jak za Kononowicza - czyli nic nie będzie ;p

p.s ktoś mądry powiedział na pewnym forum...''kiedyś byli palący i niepalący , problem zaczął się wtedy gdy pojawili się ci co rzucili palenie ''

Offline karolina

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2008, 19:51 »
:clap:

pieknie napisane nic dodac nic ujać  :cigar:

Offline pioter

• user 80
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maj 2008, 20:08 »
bravo Fen bravo...za cytat i za całą resztę. Wreszcie ktoś zauważył gorliwość neofity. Piwko ok (dla mnie też), a papierosek to już, nie? Dla mnie tak samo jak piwko.
 Że niby palący szkodzi innym? OK, chcesz się truć twoja sprawa, nie wolno Ci tylko kopać dołków pod bliźnim(w knajpie z fajką). Mogę się narąbać w knajpie codziennie, bez fajki. Na to nie ma projektowanego prawnego zakazu. Czy to jednak dotyczy tylko mojej wątroby i mojego mózgu?A ci co mają nieszczęście mieć jakieś relacje z alkoholikami? Alkohol demoluje materialnie,  emocjonalnie, a bywa często, że i fizycznie również tych którzy nie piją. Poważne , życiowe problemy DDA ciągną się czasem do śmierci.
Mocarna propaganda antynikotynowa i jej siostra karlica - propaganda antyalkoholowa. Bywa, że zakazy działają odwrotnie. Vide prohibicja w USA, albo wódka na kartki u nas, za komuny. Nigdy nie pędziło się więcej bimbru.
 Poza tym jakoś głupio bez fajki wyglądałby Hłasko, albo Humprey Bogart w "Casablance", albo Cybulski,albo Kieślowski. To estetyka, wiec dyskusyjne, ale papieroski wrosły nam w kulturę. Jak gorzałka, co działa bardziej "hard" na nastrój i "podroby" ., niż marihuana. Ze świeczką szukać wesela z "trawką" [a szkoda :) ] , z gorzałka - to norma Stricte prawny zakaz jednego i drugiego, (paierosa i kieliszka), jest (moim zdaniem) skazaney na porażkę. Nie można nikomu zakazać być głupim. Szkodzi zas abstynentom jedno i drugie.
Był projekt wyższych składek ZUS dla palaczy. No dobra, a co z amatorami golonki? Też szkodzi i to jak......
Cytat:
"Paliłoby niewielu, gdyby papieros był dobry dla zdrowia, gdyby papierosy były dobre. nie byłyby boskie.(...) Papierosy nie są piękne, lecz boskie . Dzięki czarodziejskiej mocy dostarczania czegoś, co Kant określał mianem *negatywnej przyjemności*. Mrocznie pięknej, niezawodnie bolesnej..."
Richard Klein
P.S. Rzucam palenie, ale jestem cienias  :blush:

Offline SATAN

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Maj 2008, 21:17 »
...teoretycznie jest zakaz narąbania się w knajpie, bo przecież "osobym nietrzeźwym alkoholu nie sprzedaje się".
ja dojrzałem, żeby rzucić jak zacząłem dochodzić do dwóch paczek dziennie...

Offline Fenrir

• user 10
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maj 2008, 23:20 »
SATAN mam nadzieję że nie uraził cię ten cytat  ;)    po prostu: Ty walczysz z ortami a ja z przysłowiowymi ''psami ogrodnika'' czyli tymi co sami nie palą a innym nie dadzą  :devil:

Offline krotom

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maj 2008, 23:53 »
Cytat: "Fenrir"
Osobiście uważam że walka np: z alkoholizmem jest ważniejsza[...]
osobiście uważam że walka z efektem cieplarnianym i śmieceniem jest ważniejsza. Tyle racji co osób, które je wyrażają!

[...]walka np: z alkoholizmem jest ważniejsza , a ten nałóg bardziej szkodliwy dla zdrowia i społeczeństwa niż palenie tytoniu . '[...]
jeśli ktoś popadł w alkoholizm to jest to tragedia tej osoby... no może też jej/jego rodziny. Pijący obok Ciebie gość nie spowoduje w Twoim organizmie zmian które skończyć się mogą dla Ciebie rakiem, czyż nie :?:

[...]Z porównania wpływów z akcyzy za papierosy do tego co państwo łoży na NFZ wynika że to palacze finansują prawie w połowie leczenie obywateli w tym kraju[...]
to pewnie drugą połowę łożą ci, którzy piją akcyzowany alkohol. No pięknie, palmy zatem i pijmy dwa razy tyle co teraz to będziemy żyć szczęśliwsi i przy okazji poprawimy stan opieki zdrowotnej w naszym kraju :? Bzdura?

[...]Aby być konsekwentnymi powinniśmy zrezygnować z alkoholu , internetu [ są też dowody na szkodliwość ] , samochodu [spaliny,wypadki] , sexu[...]
nie jestem za tym aby wszystkiego wszystkim zakazywać. Ale jeśli ktoś chce truć siebie to niech siebie I TYLKO SIEBIE truje :!:

Cytat: "pioter"
[...] Że niby palący szkodzi innym? OK, chcesz się truć twoja sprawa, nie wolno Ci tylko kopać dołków pod bliźnim[...]
to tak jak z lubiącymi szybką jazdę autem.. a jeździj sobie i 300 km/h byleś tylko to robił z dala od ludzi, którym przez Twoje "święte prawo do chcenia" może się coś stać :!: Chcesz palić ? A prosze bardzo - wsadź sobie od razu 4 papierosy byleś tylko nie truł innych.

[...] Poza tym jakoś głupio bez fajki wyglądałby Hłasko, albo Humprey Bogart w "Casablance", albo Cybulski,albo Kieślowski.[...]
głupio wyglądałby też "Klint Istłud" i "spółka" bez rewolweru u pasa... to co ? może zacznijmy nosić też pistolety, hmm ? ;)

[...]Ze świeczką szukać wesela z "trawką" [a szkoda :) ] [...]
też załuje :P

[...]prawny zakaz jednego i drugiego, (paierosa i kieliszka), jest (moim zdaniem) skazaney na porażkę. Nie można nikomu zakazać być głupim. [...]
ale nikt nie dąży do tego by powyższego zakazywać - są przymiarki (i chwał im za to... i trzymam kciuki by doszły do skutku) by je ograniczyć. Na głupotę nie ma lekarstwa i głupi do końca głupcem pozostanie, tylko nie każmy otoczeniu z powodu tej głupoty cierpieć.

b[...]co z amatorami golonki? Też szkodzi i to jak......[...]
sam przyznasz że niezbyt trafiony to był przykład :? to samo możnaby powiedzieć o soli w naszej kuchni - przeca to czyste zło (tak wogóle to za jaja powinni powisić tego kto odgórnie narzucił prikaz by w sprzedaży była tylko sól jodowana :? )

i na koniec
[...]papieroski wrosły nam w kulturę[...]
i tu jest przysłowiowy pies pogrzebany - gdyby tytoń odkryto i wprowadzano później to byłby całkowicie zakazany, jak wspomniana marihuana, a tak ? Palony z dziada pradziada wniknął  w nasze życie... niestety. Ale na szczęście są tacy, który walczyć będą o prawo do życia bez otaczającego zewsząd obłoczku papierosowego.

Offline Fenrir

• user 10
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Czerwiec 2008, 00:49 »
Krotom -
 1. ''Pijący obok Ciebie gość nie spowoduje w Twoim organizmie zmian które skończyć się mogą dla Ciebie rakiem, czyż nie...''     Słyszałeś o palaczach powodujących wypadki samochodowe , o bandach kiboli którzy bo wypaleniu kilku fajek demolują miasto ...??! odpowiem ci tak ... pijący obok ciebie gość może spowodować u ciebie trochę bardziej drastyczne zmiany w organizmie bo np: nie spodoba mu się kolor twojej kurtki.  

2. ''jeśli ktoś chce truć siebie to niech siebie I TYLKO SIEBIE truje '' a mnie przeszkadzają sra*ące mi na samochód ptaki , śmierdzący potem w autobusie ludzie ,  a spaliny które wdycham gdy ktoś koło mnie przejeżdża !!!  To wszystko mnie truje i mało tego doprowadza do szału przez co pewnie zachoruję w przyszłości na serce!

Z tego wynika że powinienem żądać:
- zakazu picia alkoholu w barach bo nie lubię towarzystwa pijących , hałaśliwych i zionących nieprzetrawionym piwem osób.
-wybicia wszystkiego co lata i sra , bo ponoszą koszty ciągłego mycia  auta.
-zakazu wstępu do autobusów osobom nie używającym dezodorantów .
-używania samochodów bo spaliny mnie trują.

Amen

Offline karolina

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Czerwiec 2008, 09:55 »
czyta sie ta wasza dyskusje z ogromna przyjemnoscia juz dawno nie mialam okazji poczytac na tym forum tak inteligentnej i pasjonujacej dyskusji.. :bow:

:cigar:

Offline pioter

• user 80
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Czerwiec 2008, 13:08 »
To jest forum naszego małego miasteczka. Dlaczego właśnie tytoń wzbudza takie emocje? Bo truje. Trują też samochody, ale o tym ciszej. Nie musisz Krotom śmigać 300km/h , żeby mieć swój udział w podtruwaniu wszystkich w mieście. Czy jest tu ktoś, kto z szacunku dla innych płuc przesiądzie sie z samochodu na rower? albo z tegoż powodu ograniczy do minimum korzystanie z auta? Nie wiem czy była tu mowa o plastiku płonącym w brodnickich paleniskach domowych? (ale ok - to jest zakazane.). Jeśli była,  czy miała taką temperature, jak ta? a wydaje się to być potencjalne grożniejsze od papierosków w knajpie. Dotyczy (jak spaliny z auta) dzieci, kobiet w ciąży...wszystkich. Nie tylko tych, którzy podejmują ryzyko zabawy w knajpie.
 A tytoń...baaa tytoń jest obecny w mediach. Wieczorami "święty ogień mego ludu" miga sinym blaskiem w oknach i płynie antynikotynowa kampania. Myslę, że stąd jej siła. To tv określa priorytrety. Ptasia grypa, albo wołowina- groźna, batonik-pyszny, chude  kobiety-piękne, palenie w knajpie-fe, a fit - ok.Marlboro nie miały nic wspólnego z westernem, ludzie kupowali swoje marzenia. Kiedyś sławienie tytoniu w mediach było normą (Bogart, Kieślowski, Hłasko czy Dietrich to symbolika) i minęło. Tak minie jego potępienie.
" ...po co wam wolność? macie przecież telewizje" stary tekst BK, jakże aktualny.
W najmiejszym stopniu nie chcę zachęcać do palenia. Martwi mnie tylko energia, wręcz histeryczna z jaką walczy się z palaczami., to powoduje , że nie ma miejsca na inne refleksje.
a golonkę uważam za jak najbardziej trafiony przykład. Składka (czynnych palaczy) miała jednak iść na NFZ, a nie jak npapisałem ZUS (roztargnienie wrrrrrrrr). Było to motywowane wyższymi kosztami leczenia palaczy, bo palenie wywołuje wiele groźnych chorób. Nadużywanie golonki również. To udowodnione naukowo.