Rzuć palenie!

Offline SATAN

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Czerwiec 2008, 13:54 »
Cytat: "Fenrir"
SATAN mam nadzieję że nie uraził cię ten cytat  ;)    po prostu: Ty walczysz z ortami a ja z przysłowiowymi ''psami ogrodnika'' czyli tymi co sami nie palą a innym nie dadzą  :devil:

heh, ja nie znalazłem w twoim poście żadnych wycieczek osobistych ;)
w fajkach, odkąd rzuciłem, najbardziej przeszkadza mi smród. rak, impotencja, choroby płuc i serca - to sobie palacz sam funduje i mam to w nosie.
dla mnie najbardziej dotkliwy jest dym kiedy wychodzą z lokalu, to nawet bielizna wali dymem papierosowym, w dodatku boli mnie głowa.

co do priorytetów, to nie sposób nie zgodzić się z krotomem, że każdy wymieniłby ze 100 innych zjawisk, którymi zająłby się w pierwszej kolejności.

mnie bawi, że jest zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych dzieciom, podobnie jak alkoholu.
tymczasem alkoholu dzieciak nie dostanie bez dowodu, a fajki?

a co jeszcze dzieje się za sprawą palaczy? pożary lasów, domów itp itd. przykłady równie obrazowe, co przytoczeni pijani kibice... ]:->

Offline Fenrir

• user 10
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Czerwiec 2008, 16:27 »
Wiesz Satan teoretycznie mógłbym mieć temat palenia w *up* bo jak już wcześniej wspomniałem nie palę ;]  
   Zmierzam jednak bardziej do tego: czy jest sens zakazywania palenia lub ustawowego ograniczania tego nałogu?. Jak na razie żyjemy w państwie demokratycznym więc ograniczanie konstytucyjnych PRAW jednych dla ''teoretycznego '' dobra drugich jest moim zdaniem niesprawiedliwe!

Offline pioter

• user 80
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Czerwiec 2008, 18:41 »
Cytat: "SATAN"

a co jeszcze dzieje się za sprawą palaczy? pożary lasów, domów itp itd

:rofl: mamy przesłankę, żeby zakazać palenia w domach

Offline SATAN

• user Gold
  • *
Rzuć palenie!
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Czerwiec 2008, 19:57 »
odpowiedź na stadionowych chuliganów... :P

Offline kamil_101010

• Nowy
  • *
Odp: Rzuć palenie!
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Październik 2012, 12:28 »
Palenie jest niezdrowe, dlatego odświeżam wątek dla przypomnienia tego tematu. Poza tym niepalenie stało się modne.

Offline Koniu

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Październik 2013, 21:23 »
Mój tata już od 10 lat rzuca i rzucić nie może zawsze po jakimś czasie wraca :(

Offline Mordikson

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Październik 2013, 23:20 »
ja rzucam od nowego roku;d

Offline Dordiano

• Nieaktywny
  • *
  • ...to co widzę jest w Twoich oczach:)
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Listopad 2013, 13:10 »
Palenie zabija, niszczy, zatruwa ;/

Offline szramol

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Listopad 2013, 22:38 »
Dla paru buchów, ludzie niszczą swoje zdrowie i trwonią ciężko zarobione pieniądze. Jest to dla mnie nałóg zupełnie niezrozumiały, zazwyczaj zaczyna się z głupoty, żeby popisać się przed znajomymi jakim to się jest dorosłym. A już najbardziej nie pasuje papieros w ustach osób płci pięknej.

Offline Kardio

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Listopad 2013, 18:39 »
Powiem ze swego doświadczenia... Da się rzucić jeśli posiada się silną wolę. Trzeba przeanalizować sytuacje, w których chce się palić, znaleźć substytuty. I nie rzucać na raz, bo wtedy efekt może być odwrotny do zamierzonego - tak jak z odchudzaniem... Im drastyczniej tym gorzej.

Offline Marikara

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Listopad 2013, 23:58 »
Powiem ze swego doświadczenia... Da się rzucić jeśli posiada się silną wolę. Trzeba przeanalizować sytuacje, w których chce się palić, znaleźć substytuty. I nie rzucać na raz, bo wtedy efekt może być odwrotny do zamierzonego - tak jak z odchudzaniem... Im drastyczniej tym gorzej.

Tak, tylko kiedy nadchodzi moment gdy problemy, nerwy, ogromny stres spada na takiego człowieka to nie daje rady bo ten papieros jest "taki jego" wtedy.

Offline Mansiak

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Listopad 2013, 10:43 »
Da się rzucić jeśli się tego naprawdę chce. Bo jak ktoś tylko udaje, że rzuca czyli niby nie pali, a podpala co raz to nigdy się od tego nie uwolni. Trzeba się spiąć i stopniowo rzucać.

Offline Bandardoo

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Listopad 2013, 12:28 »
Palenie robi się już niemodne. Poza tym jak ktoś dużo pali to dużo kasy musi na to wydać. Żadna przyjemność, a kasę pochłania. Trzeba mieć silną wolę i rzucić:)

Offline Iwonka

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Grudzień 2013, 12:36 »
Oj tam... kto chce ten rzuci, nikogo się nie zmusi do tego. Poza tym trzeba wybrać w życiu mniejsze zło i korzystać z życia ile się da.

Offline Sarasak

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Grudzień 2013, 09:18 »
Mój tata rzucił palił prawie 20 lat i rzucił dzięki tabletkom tabex. Teraz jest szczęśliwy, że uwolnił się od tego nałogu. :)