Cała Polska w bezprzewodowej sieci

Offline xyz

• user Gold
  • *
Re: Cała Polska w bezprzewodowej sieci
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Luty 2009, 08:28 »
Cytat: "Wojciech"
Ciekawe co z firmami oferującymi obecnie dostęp do internetu ?

Ano nic - kasują taką potężną mamone obecnie że na pewno mają oszczędności żeby się przekwalifikować, z resztą jak wynika z artykułu mogłyby one obsługiwać klientów, którzy życzą sobie (których na to stać) żeby internet mieć szybszy i przez 24 h na dobę.

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Luty 2009, 11:13 »
Rozumiem punkt widzenia klienta, który chciałby mieć internet w dobrej jakości i najlepiej za darmo. Z drugiej strony te firmy, które na tym interesie dzisiaj zarabiają to także zatrudnieni ludzie, współpracujące firmy a w nich też zatrudnieni ludzie, a w efekcie znaczny wzrost bezrobocia.
Z innej strony patrzmy na to, że to co oferowane jest za darmo, najczęściej się nie rozwija. Do tego koszty pozostają, bo to że zbuduje się to na bazie dotacji unijnych to tylko część kosztów. A utrzymanie łącz ? Konserwacja ?

Offline pioter

• user 80
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Luty 2009, 12:51 »
Ciekawe co z firmami oferującymi obecnie dostęp do internetu ?

Zapewne, owe firmy pójdą przetartym szlakiem dorożkarzy, którzy musieli przesiąść się na samochody. Znaczy będą robiły to samo, tylk innymi sposobami, czy środkami. Projekt internetu socjalnego, zakłada na tyle niską przepustowość, że byt firm, nie wydaje się być zagrożony. Poza tym, zdaje mi się, że upowszechnienie sieci będzie miało swój wkład w spadek bezrobocia. Dostęp do informacji i prosta, darmowa komunikacja przynosi efekty także na tym polu.
...a koszta utrzymania łącz i konserwacja, pewnie z podatków. Znowu z publicznych pieniędzy skorzysta tylko wąska grupa... posiadaczy komputerów ;)

Offline xyz

• user Gold
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Luty 2009, 13:48 »
Z drugiej strony te firmy, które na tym interesie dzisiaj zarabiają to także zatrudnieni ludzie, współpracujące firmy a w nich też zatrudnieni ludzie, a w efekcie znaczny wzrost bezrobocia.

Oj takie tam biadolenie.
Co byś teraz nie zrobił to zaraz wzrost bezrobocia? Wydaje mi się że firmy i tak będą działać bo nie każdy będzie zadowolony z ograniczeń, więc i ludzi będą potrzebować.Poza tym tą sieć też ktoś będzie musiał utrzymać, konserwować itd więc rolników raczej do tego nie zatrudnią.
Cytat: "pioter"
...a koszta utrzymania łącz i konserwacja, pewnie z podatków. Znowu z publicznych pieniędzy skorzysta tylko wąska grupa... posiadaczy komputerów ;)

Czy takiej znowu wąskiej to nie byłbym pewien. z resztą na np misjach "pokojowych" też korzysta wąska grupa (na ogół żołnierze którzy wyjeżdżają żeby się odkuć i jakaś tam grupa polityków) i jakoś wszyscy to przyjmują bez mrugnięcia okiem
Uważam że darmowy internet i jego zasięg to właśnie szansa dla tych ludzi , których nie stać na to by co miesiąc płacić jakąś tam kwotę abonamentu, a wiele takich miejsc w Polsce, gdzie te sieci są kiepsko rozbudowane i dostawcy na tym korzystają mając monopol poprzez windowanie cen.

Offline arctgx

• user 60
  • *
    • http://arctgx.ovh.org/
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Luty 2009, 16:48 »
Nie szkoda mi graczy rynkowych, którzy windują ceny mocno powyżej kosztów tylko z powodu popytu. Być może to zjawisko normalne w rynkowej dżungli, ale od strony klienta mam gdzieś "biedaków", którzy wymyślają "koszty konserwacji", by podnieść ceny. Przypomnijmy sobie, ile trzeba było zapłacić dwa lata temu za kablowy transfer 512 kb/s. Jeśli dobrze pamiętam, w Eltroniku było to około siedem dyszek. Dostawca doliczył sobie "koszty konserwacji" kabla po tym jak był zmuszony nie łączyć usługi Internetu z sygnałem telewizji kablowej. A kto by z klientów teraz przystał na taką cenę?

Offline xyz

• user Gold
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Luty 2009, 17:08 »
ja sam płace koło 60 złotych bo mam do wyboru tylko netię, tp albo prywatnego gościa i łącze antenowe które kuleje prawie codziennie więc zgadzam się z arctgx (jak ten nick po naszemu przerobić karolino? )

Offline pioter

• user 80
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2009, 13:04 »
Cytat: "xyz"
Czy takiej znowu wąskiej to nie byłbym pewien.

...oj Ix, a kogo stać dziś na kmputer? Znasz kogoś takiego? Znów tylko bogaci skorzystają na machinacjach rządzących. Rozkradli całą Polskę i teraz sobie będą oglądać nagie panie i pić piwo, przy konserwowanym naszymi podatkami, darmowym internecie.
Darmowy internet to rzecz niebezpieczna, ludzie mają większy dostęp do informacji, mogą tworzyć w sieci niebezpieczne układy, dowiedzieć się czegoś, czego nie powinni i potem się czepiać. Po co ten internet, mamy przecież w Polsce (i na świecie) prawdziwie wolne media, a głos ich dobiega z Torunia :cigar:
Tak na poważnie, jeśli 256 kb/s stanie sie ogólnodostępnym standardem, jakość i cena, dostarczanych komercyjnie, większych przepustów, powinna być bardziej zadawalająca dla potencjalnego konsumenta.

Offline krotom

• user Gold
  • *
    • http://forum.przyroda.org/
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Luty 2009, 13:41 »
[...](jak ten nick po naszemu przerobić karolino? )
po prostu arkus tangens z ... Iksa :lol:

pozdrawiam
Karolina :*

;) :P :lol:

Offline karolina

• user Gold
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Luty 2009, 19:47 »
arctgx (jak ten nick po naszemu przerobić karolino? )
nie wiem.. ja tam go czytam jako artax  :cigar:

Offline arctgx

• user 60
  • *
    • http://arctgx.ovh.org/
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Luty 2009, 00:31 »
Zapomniałem już tego słynnego wywiadu Władcy Podziemia o piwku i nagich paniach :) Zjawisko resetowania pamięci z życiorysami jest niebezpieczne. Kabaret zmieni skórę i w momencie wyborów ludzie zapomną, kim był taki np. Orzechowski, Zawisza, Jurek czy Cymański, mając przed oczami nowy, medialny, pasztet upieczony na wybory. Jakoś trudno mi uwierzyć, by ludzie zjedli nowy wizerunek tych całkiem na górze, których zapomnieć trudniej - Wielkich Braci, Romana czy Andrzeja. Ale siła PijaRu potrafi zdumiewać, szczególnie gdy sam przyłapuję się na tak słabej pamięci.

Przepraszam za małą dygresję.

arctg(xyz) :D