Internet z furtką Nokii

Offline arctgx

• user 60
  • *
    • http://arctgx.ovh.org/
Internet z furtką Nokii
« dnia: 07 Maj 2009, 00:33 »
"Operatorzy sieciowi i producenci urządzeń muszą wspólnymi siłami zapobiegać szerzeniu się darmowej kultury Internetu, a co za tym idzie, obniżaniu wartości rynku komórkowego" - powiedział Tero Ojanperä, członek zarządu Nokii, w wywiadzie dla gazety "Financial Times Deutschland". "Wyzwaniem dla nas nie jest Apple, lecz użytkownik telefonu, który nie wydaje ani grosza na treści mobilne" - dodał Ojanperä, który w Nokii kieruje działem usług internetowych.
- to ze strony http://www.heise-online.pl/news/Nokia-darmowa-kultura-Internetu-obniza-wartosc-rynku-komorkowego--/8504

Można by powiedzieć tak: chcesz wchodzić na Wikipedię - kup od Nokii talon na 50 załadowań tejże strony za jedyne 5 złotych. Chcesz oglądać ebrodnica.pl? Otwieramy Ci połączenie z tą stroną za jedyne... chcesz wysłać posta na forum - wyślij sms za jedyne...

Postaram się nigdy nie wspierać firm chcących monopolizować rynek. Biedak ma żal, że ludzie odchodzą od usług niewiele kosztujących dostawcę, a za które można było kiedyś windować ceny wobec braku alternatyw.

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
Internet z furtką Nokii
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2009, 07:43 »
Co się im dziwić ... nokia juz od pewnego czasu zostaje daleko w tyle ze swoimi telefonami i ich przystosowaniem do internetu za takimi firmami jak Apple czy HTC. Już nawet LG czy Samsung ze swoją Omnia i900 wyprzedza Nokię.
Kiedyś mówiło się, że Nokia to jednak Nokia, czyli wytrzymała bateria i telefon nie do zdarcia. Teraz daleki już jestem od takiego stwierdzenia. Obecne Nokie to naszpikowane niepotrzebnymi bajerami telefony i trzymające tak naprawdę do 2-3 dni baterie. No bo przecież według nich na 2 calowym ekranie można podobno oglądać strony internetowe, pisać pisma w edytorze, rozpakowywać pliki zip i oglądać pdf-y.
A jak nie potrafią poprawić swoich produktów, to najlepiej ograniczać innych. Applowski iPhone ma wiele wad, ale faktem jest, że z App Store można ściągnąć naprawdę pożyteczne programiki do niego. Szkoda tylko, że jak zwykle Polacy są tu potraktowani z lekka po macoszemu. Czyli kupować tak, ale nie za rodzimą walutę.

Offline krotom

• user Gold
  • *
    • http://forum.przyroda.org/
Internet z furtką Nokii
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 08:32 »
a ja spuentuję powyższe posty tak: Nokia Nokia über alles i zdania nie zmienie.

Nie wiem ile wg Was ma trzymać bateria która musi "pociągnąć" duży wyświetlacz z 16 milionami kolorów, "butufa", nawigację etc :?
Jak ktoś używa telefonu tylko dzwonienia i pisania SMSów to niech sobie kupi jakieś starsze modele które, nikt nie zaprzeczy, są nie do zdarcia a bateria trzyma w nich tydzień.
A jeśli chodzi o funkcjonalność oraz .... ten no, zapomniałem jak to słowo brzmiało, jak sobie przypomnę to dopisze :P to Nokia nie ma sobie równych.

I czy Nokie są naszpikowane niepotrzebnymi bajerami ? kwestia gustu i podejścia. Ja nim wybrałem obecną Nokię poświęciłem na przetrawienie specyfikacji technicznej kilka dni i odrzuciłem modele, które miały jakieś pierdoły które mi nie były do niczego potrzebne.
Ale jeśli się kupuje telefon z marszu to niech się później nie dziwi jeden z drugim że telefon ma coś, czego właściciel nie używa a czasami nawet wadzi :confused:

Offline Jadzik

• user Gold
  • *
Internet z furtką Nokii
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2009, 18:00 »
jeśli chodzi o baterie to reklamują teraz nową nokie E52, w czasie czuwania podobno trzyma nawet miesiąc. Szczegóły TU