pomóżcie w kwestii internetu!

Offline anna7738

• Nieaktywny
  • *
« dnia: 26 Luty 2011, 22:43 »
hej, mam ogromną prośbę do osób, które mogłyby pomóc. szczególnie do tych, które znają się na sprawach internetu. chodzi o to, że miałam połączenie do internetu przez router (sieć mam z kablówki). po ponownym wgraniu systemu nie wskoczył już internet. próbowałam coś tam poustawiać, ale niestety. zresetowałam nawet ustawienia routera, by ponownie wszystko ustawić, ale wcześniejsze moje kombinacje z ustawieniami sprawiły, że w tej chwili sieć pojawia się na liście sieci, ale ustawienia przeze mnie wprowadzone nie są zgodne z siecią. czy ktoś mógłby mi pomóc? jak można o ustawić, by było okej? bardzo potrzebuję sieci do pracy szczególnie, a brak połączenia jest dla mnie wielkim utrudnieniem. pozdrawiam.

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
Re: pomóżcie w kwestii internetu!
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2011, 19:22 »
Cytat: "anna7738"
chodzi o to, że miałam połączenie do internetu przez router (sieć mam z kablówki). po ponownym wgraniu systemu nie wskoczył już internet. próbowałam coś tam poustawiać, ale niestety. zresetowałam nawet ustawienia routera

Router resetuje się dopiero w ostateczności. Po czym poznałaś, że nie wskoczył Ci internet ? Po lampkach na routerze, czy po tym że  w komputerze nie było netu ?
wcześniejsze moje kombinacje z ustawieniami sprawiły, że w tej chwili sieć pojawia się na liście sieci, ale ustawienia przeze mnie wprowadzone nie są zgodne z siecią.

Ale jakie ustawienia ?
czy ktoś mógłby mi pomóc? jak można o ustawić, by było okej? bardzo potrzebuję sieci do pracy szczególnie, a brak połączenia jest dla mnie wielkim utrudnieniem. pozdrawiam.

Pomóc można, ale potrzeba więcej konkretnych informacji. Nie należy napewno robić kombinacji typu usuwanie profili, sterowników kart sieciowych czy tez dalszego resetowania routera. Usuwając profile, możesz np. usunąć połączenia z innymi routerami np. w pracy czy u kogoś znajomego (o ile takie masz). Sterownik też działa, ponieważ odnajdujesz sieć. Problem jest więc najprawdopodobniej w jakiejś drobnej sprawie. Możesz ewentualnie zabrać router i laptop pod pachę i dotrzeć do mnie.

Offline anna7738

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2011, 16:34 »
router i modem są okej, bo dzwoniłam nawet do mojego dostawcy internetu i powiedzieli, że wszystko jest dobrze. lampki się paliły, w modemie wszystkie potrzebne także. a o ustawienia chodziło mi o to, że próbowałam coś sama przestawiać w komputerze. mam taką mądrą książkę i zaczęłam dłubać ;). dlatego po próbie połączenia z siecią pojawił mi się komunikat, że ustawienia nie są zgodne z siecią.

Offline anna7738

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2011, 16:43 »
a i żeby było jasne, połączenie do internetu obecnie mam jedynie za pomocą kabla.

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2011, 19:58 »
a i żeby było jasne, połączenie do internetu obecnie mam jedynie za pomocą kabla.

czyli jak rozumiem, brakuje Ci połączenia bezprzewodowego. u problemów może być wiele, począwszy od sposobu szyfrowania (brak, WEP, WPA, WPA2 itp.), poprzez niezgodne hasła, do niezgodnego ustawienia  typu sieci. "Na oko" można tutaj tylko teoretyzować. Trzeba skonfigurować poprawnie router z uwzględnieniem prawidłowego szyfrowania. Potem te same ustawienia przenieść na laptop. Pół godziny roboty i luz. Natomiast jak źle skonfigurujesz, to sąsiedzi się ucieszą z darmowego internetu, względnie dostępu do Twoich danych. Takie życie ...

Offline Jadzik

• user Gold
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2011, 17:01 »
do każdego routera dołączona jest płytka z kreatorem, tak trzeba próbować, inaczej sprawy nie da się wyjaśnić na forum. za dużo niewiadomych...