Motoserce

Offline Paweł Kędzia

 • user 10
 • *
 • Wiadomości: 88
  • http://www.nowosci.com.pl
Motoserce
« dnia: 05 Marzec 2011, 14:53 »
ogłoszenie znajomego znajomego :)

16 kwietnia 2011 roku w całej Polsce odbędzie się jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem akcji są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Współorganizatorem Akcji jest Polski Czerwony Krzyż. Ponad dwa tysiące osób będzie pracowało nad pozyskaniem jak największej ilości chętnych do oddania krwi.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego , że krew jest towarem luksusowym, bo potrzeba jej coraz więcej. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Postanowiliśmy więc działać !
Akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. MOTOSERCE jest imprezą rokroczną i z całą pewnością rosnącą w siłę.
Podczas pierwszej edycji zebraliśmy rekordową ilość 1331,05 litrów krwi. Motoserce 2009 okazało się wielkim sukcesem i pokazało potrzebę takich Akcji. W centralnych punktach 50 miast odbyły się imprezy przez nas organizowane. Głównymi atrakcjami były pokazy motocyklowe, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy z nagrodami, koncerty. Dzięki naszemu zaangażowaniu w Akcję włączyły się sławne osoby (M. Pudzianowski, E. Flinta, J. Skrzek), zespoły (Oddział Zamknięty, Afromental, KSU). Honorowe patronaty nad Akcją objęli prezydenci i burmistrzowie miast.
Motoserce odbiło się szerokim echem w mediach (TV, radio, prasa).
10kwietnia 2010 roku pod nazwą ?Motoserce? odbyła się druga ogólnopolska zbiórka krwi zorganizowana przez kluby motocyklowe zrzeszone przy KPKM.
Z uwagi na tragedię , która wydarzyła się tego dnia rano i która poruszyła nas wszystkich, odwołaliśmy koncerty, ale zbiórki krwi odbyły się w większości miast planowo. Krew to przecież bezcenny dar życia? . Ponieważ Akcja skierowana była głównie z myślą o najmłodszych, dzieci mogły brać udział w licznych atrakcjach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. W wielu miastach wyruszyły parady motocyklowe. Aby oddać hołd poległym w katastrofie, motocykle miały przywiązane czarne wstążki.
Do akcji włączyło się ponad 85 klubów motocyklowych i 68 miast. Z powodu ogłoszonej żałoby narodowej ?Motoserce? odbyło się w 55. Te miasta, które zdecydowały się odwołać również zbiórki krwi, organizowały Akcję w innych terminach.
Po raz kolejny odzew społeczeństwa zaskoczył Organizatorów.
Zebraliśmy rekordową liczbę 2725 litrów krwi.
Toruń zebrał: 45,45 litra krwi.
Organizowanej przez nas zbiórce krwi towarzyszyć będą liczna atrakcje. Chcemy, aby 16 kwietnia mogły spędzić w miłej atmosferze całe rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.
W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc medialną przy akcji MOTOSERCE na terenie naszego miasta.

? Zbiórkę krwi rozpoczynamy w Toruniu 7 marca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Kriolecznictwa ul. Józefa 53.
? Finał akcji 16 kwietnia 2011 Motoarena Toruń, ul Pera Jonsona, godz 10.30 do 18.00
? 20.00 Lizard King ul. Kopernika: podsumowanie akcji Motoserce 2011 i koncert zespołu Ananakofana.

Z wyrazami szacunku
Koordynator Regionalny Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego Organizator Motoserce Toruń Robert ?Sauron? Majewski

Offline krotom

 • user Gold
 • *
 • Wiadomości: 3098
  • http://forum.przyroda.org/
Motoserce
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec 2011, 10:03 »
uzupełnię jeszcze

Cytuj


W tym roku MOTOSERCE, czyli akcja zbiórki krwi wśród motocyklistów, ich przyjaciół i znajomych oraz osób chcących wesprzeć tych, którzy potrzebują tego bezcennego dla ratowania życia leku, odbędzie się 16 kwietnia.
W województwie kujawsko-pomorskim zostanie zorganizowana w sześciu miastach:
- Bydgoszczy
- Golubiu-Dobrzyniu
- Grudziądzu
- Inowrocławiu
- Toruniu
- Włocławku.[...]W ubiegłym roku byłem w G-D. Fajny festyn powstał przy okazji (zabytki motoryzacyjne), choć koncert się nie odbył z racji tego że tegoż dnia rano rozbił się samolot pod Smoleńskiem.

Nie mniej jednak KAŻDY kto oddał krew brał udział w losowaniu oraz otrzymywał nagrody gwarantowane  - dostałem kosmetyki do auta oraz 15 kilo nawozu do ogródka mi dali :lol: (zaznaczam, że nie był to nawóz naturalny :P ).

Wracając do tematu, chyba lepiej pojechać do G-D, w Toruniu jakoś organizacyjnie troche wsio kuleje - szczegóły

Offline edek973

 • Nieaktywny
 • *
 • Wiadomości: 3
Odp: Motoserce
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2012, 15:27 »
to takie akcje wszędzie powinny być robione