Pytanie do administratora

Offline Skryba

• user 20
  • *
Odp: Pytanie do administratora
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Styczeń 2012, 20:07 »
No to gdyby nie mocno zimowa aura to już widzę te tłumy ludzi z laptopami wkoło fontanny na rynku  ;).

A co do hasła to może jak na stronie u premiera hasło administratora było admin1 to może dla gościa na hot spocie w Górznie będzie gość1 (może bez polskich znaków).

Jak ktos to sprawdzi to gorąca prośba informację zwrotną. Może jakiś mors to sprawdzi?

Offline baku50

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Styczeń 2012, 20:52 »
Taki mróz brrrrr,że administrator zamarzł

Offline xyz

• user Gold
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Styczeń 2012, 22:43 »
tak se obserwuje ten wątek i się zastanawiam... coś Ty się skryba nagle taki górznieński zrobił?... taki obrońca uciemiężonych... przed wyborami też było multum takich aktywnych i już ich nie ma...

Offline Skryba

• user 20
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Styczeń 2012, 12:40 »
Poczekaj do następnych wyborów to się przekonasz, że Skryba po nich nie zniknie i będzie aktywny.
A co do obrony uciemiężonych to ktoś powinien jeśli reszta obawia się wypowiadać nawet na forum. 
Kiedyś w Urzędzie w Górznie przeczytałem taką sentencję "owce wiedzą lepiej od pasterza jak smakuje trawa". Tylko jak żadna o tym nie powie to jak on ma się o tym dowiedzieć? 

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty 2012, 12:19 »
Święte słowa. Na potwierdzenie tego co napisałem wcześniej. I na zakończenie tematu: administrator posiada wgląd do danych, jakie podajecie podczas rejestracji plus numer IP z którego wpisano dany post. To wszystko.

Tu była odpowiedź na to jakie dane posiada administrator (powiedziałbym, że każdego) forum. Inne dane dostępne są dopiero na wniosek Sądu.
baku50: administrator nie zamarzł, a jedynie poczekał z odpowiedzią, co by znowu nie było 10 pytan o to samo i na co już udzieliłem odpowiedzi. Ot takie przeczekanie przeciwnika :)

Offline baku50

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Luty 2012, 20:10 »
Witam Wojciechu!!.
Nie chce Ci się odpowiadać?,to po co jesteś administratorem tej strony

Offline avatar

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Luty 2012, 15:47 »
Święte słowa. Na potwierdzenie tego co napisałem wcześniej. I na zakończenie tematu: administrator posiada wgląd do danych, jakie podajecie podczas rejestracji plus numer IP z którego wpisano dany post. To wszystko.

Tu była odpowiedź na to jakie dane posiada administrator (powiedziałbym, że każdego) forum. Inne dane dostępne są dopiero na wniosek Sądu.
baku50: administrator nie zamarzł, a jedynie poczekał z odpowiedzią, co by znowu nie było 10 pytan o to samo i na co już udzieliłem odpowiedzi. Ot takie przeczekanie przeciwnika :)
Panie Wojciechu, może będę wnikliwy i szczegółowy, ale we wcześniejszych Pańskich wpisach nadal nie ma odpowiedzi na zadane pytania. Nie pytałem jakie ma Pan dane, które wcale nie muszą być prawdziwe, tylko:
1. jak mam na imię i nazwisko (sugerowana odp. wiem/nie wiem)
2. gdzie mieszkam (adres zamieszkania) (sugerowana odp. wiem/nie wiem)
3. skąd piszę posty (z domu, pracy, czy na rynku w Brodnicy) (sugerowana odp. wiem/nie wiem)
Poza tym nie mam pojęcia (z pewnością nie tylko ja) co to znaczy nr IP (może ta informacja pozwala na zidentyfikowanie piszącego?). I dodatkowe pytanie: sąd do kogo musi złożyć wniosek, bo jeżeli w celu otrzymania informacji tylko do Pana, to dalsza dyskusja nie ma sensu.
Nie chciałbym również być odbierany jako "przeciwnik", którego należy przeczekać. Określiłbym siebie raczej jako partnera w prowadzonych dyskusjach.  :)

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Luty 2012, 17:10 »
Panie Wojciechu, może będę wnikliwy i szczegółowy, ale we wcześniejszych Pańskich wpisach nadal nie ma odpowiedzi na zadane pytania. Nie pytałem jakie ma Pan dane, które wcale nie muszą być prawdziwe, tylko:
1. jak mam na imię i nazwisko (sugerowana odp. wiem/nie wiem)
2. gdzie mieszkam (adres zamieszkania) (sugerowana odp. wiem/nie wiem)
3. skąd piszę posty (z domu, pracy, czy na rynku w Brodnicy) (sugerowana odp. wiem/nie wiem)
Odpowiedź prosta: żaden z administratorów forum takich danych nie ma, jeśli nie są one podawane przez użytkownika lub nie są dostępne w inny publicznie dostępny sposób. Zastanawiam się zresztą a po co one miałyby być potrzebne, skoro jak zaznaczyłeś nie masz zamiaru robić czegokolwiek niezgodnego z prawem i regulaminem forum ?
Poza tym nie mam pojęcia (z pewnością nie tylko ja) co to znaczy nr IP (może ta informacja pozwala na zidentyfikowanie piszącego?).
Każdy komputer łączący się do sieci otrzymuje numer IP od swojego dostawcy internetu. Po numerze można dojść do komputera, z którego wykonywano określone czynności. Są na to określone procedury prawne, tak jak i prawo określa w jakich przypadkach można wystąpić i do kogo o takie dane.
I dodatkowe pytanie: sąd do kogo musi złożyć wniosek, bo jeżeli w celu otrzymania informacji tylko do Pana, to dalsza dyskusja nie ma sensu.
Najpierw ktoś musi wystąpić w jakiejś konkretnej sprawie do Sądu jak np. próby włamań, kradzież tożsamości, naruszenie czyiś interesów, pomówienia, itp. Potem Sąd według określonych procedur ma prawo wystąpić do administratora forum o udostępnienie posiadanych danych, np. IP określając jakie konkretnie dane go interesują, a administrator ma obowiązek ich w takim przypadku wydania. Mając te dane występuje np. do operatora internetu o wydanie informacji kto i gdzie z takiego ip skorzystał. To tak w dużym skrócie.
Nie chciałbym również być odbierany jako "przeciwnik", którego należy przeczekać. Określiłbym siebie raczej jako partnera w prowadzonych dyskusjach.  :)
I tak tu się wszystkich traktuje.

Na koniec dwie uwagi: warto sobie uświadomić, że na swój sposób nikt nie jest w internecie anonimowy. Szczególnie na forach, gdyż często sposób wypowiedzi, czy też inne niby mniej istotne fakty w wypowiedziach potrafią skojarzyć innym uczestnikom posty z daną osoba, aniżeli wszystkie ip razem wzięte. Ponadto o ile użytkownik nie narusza regulaminu, jak również nie wykonuje działań niezgodnych z prawem nie ma podstaw ani powodów by ustalać jakiekolwiek inne dane niż on sam podaje. Mam nadzieję, że tym razem wyczerpałem temat.

Offline baku50

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Luty 2012, 19:09 »
Proszę zmalał mróz i administrator odtajał hahahaha