Uwaga na oszusta

Offline Titeuf

• Nowy
  • *
Uwaga na oszusta
« dnia: 06 Luty 2012, 22:12 »
Szukajac firmy ktorej moglbym zlecic remont domu znalazlem takiego rodzynka. http://www.firmy.net/budowa-pod-klucz/...,opinie-klientow.html[administrator: do wyjaśnienia]
Szkoda ze na tym forum nie ma dzialu w ktorym moglibysmy ostrzegac sie przed nierzetelnoscia i naciaganiem przedsiebiorcow
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2012, 22:46 wysłana przez Wojciech »

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
Odp: Uwaga na oszusta
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2012, 22:42 »
Szkoda ze na tym forum nie ma dzialu w ktorym moglibysmy ostrzegac sie przed nierzetelnoscia i naciaganiem przedsiebiorcow
Ostrzegać się można w wielu tematach czy kategoriach. Mnie jednak tylko określenie kogoś oszustem, nic nie mówi. Co to oznacza, że ktoś Ciebie oszukał ? Co zrobiłeś by dojść swoich praw ? Jak zweryfikować czy piszący naprawdę został oszukany, czy też przypadkiem nie działa jako konkurencja ?
W tej sprawie poprosiłem autora na PW o dokładniejsze nakreślenie sprawy.

Offline monikabrod

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2012, 19:47 »
A oto pełna opinia z linku,który został chwilowo zablokowany.

Firma p. Sobieckiego wykonywała u mnie w domu remonty. Najpierw był to remont wewnątrz budynku obejmujący kuchnię,przedpokój i łazienkę(ściany,sufity i położenie płytek),następnie ocieplenie budynku i wykonie elewacji plus orynnowanie ,blacharka oraz wymiana parapetów. Na wszystkie prace mam stosowne umowy,w których jest mowa o tym ,że reklamacje będą wykonane w ciągu 14 dni. Od zakończenia prac remontowych minęło blisko 4 miesiące a p. Sobiecki niespecjalnie ma ochotę wykonać poprawki tego co jego pracownicy mówiąc grzecznie zrobili źle,a jest takich usterek trochę(dla zainteresowanych zdjęcia). Po licznych interwencjach z mojej strony mających na celu wymuszenie usunięcia usterek ,a nie przynoszących oczekiwanych skutków sprawą zainteresowałam Rzecznika Praw Konsumenta. Może też napiszę kilka słów na temat usterek,a mianowicie źle wyszlifowany sufit w łazience,płytki na podłodze położone tak,że drzwi do jednego z pomieszczeń się nie otwierają. Na zewnątrz to nieprawidłowe wykonanie blacharki(zacieki na ścianach), rynna ze spadem z drugą stronę,uszkodzone (porysowane) parapety zewnętrzne,uszkodzone płytki na schodach zewnętrznych w trakcie trwania prac Problemem było nawet posprzątanie po sobie przez pracowników po zakończonych pracach. Być może są tacy ,którzy uważają p. Sobieckiego za dobrego fachowca(?) niestety ja do nich nie należę i uważam ,że mam prawo do wyrażania własnej opinii. Sprawę postanowiłam opisać żeby ktoś mógł sobie poczytać opinie zanim podejmie decyzję o zleceniu prac danej firmie.

Offline monikabrod

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2012, 23:04 »
Chciałabym uzupełnić mój wpis.Dokładnie chodzi mi o p Dariusza Sobieckiego ul Wybickiego Brodnica.

Offline Jadzik

• user Gold
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2012, 15:51 »
jacy ludzie są zawistni, masakra...

Offline Titeuf

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Luty 2012, 18:25 »
Gdzie Ty tu Jadzik widzisz zawiść??