rewitalizacja rynku

Offline Jadzik

• user Gold
  • *
rewitalizacja rynku
« dnia: 24 Czerwiec 2012, 19:08 »
jak w temacie, wladze miasta rzuciły pomysł zmian dotyczących brodnickiego Dużego Rynku, część placu ma być wolna od ruchu samochodowego i stać się miejscem do spacerowania czy postawienia letnich ogródków piwbnych. oczywiście części osób to sie nie podba, bo handel, bo drzewa zaslonia witryny, bo zmniejszy się liczba miejsc parkingowych.
Mi tam się pomysł podoba, może z racji takiej że jestem piechurem, nie mam auta i nie musze pod lade sklepu podjeźdzać samochodem. Nie sądze aby uciepriał na tym też lokalny handel, po wiązankę kwiatów czy po dwie pary jeansów podjeźdzać trzeba autem pod sam sklep, nie sądze. moim zdaniem powini zamknąc caly rynek, dla mnie wzorem jest ul. szeroka w toruniu.
Nie sądze także aby zbytnio nasz handel ucieprpiał, co mamy na rynku, głownie banki iagencje finansowe, nie ma dużego centrum handlowego więc sklepy i i tak nie mają się gdzie wynosić. tyle na tyl...

Więcej tu: http://www.ebrodnica.pl/brodnica-tv/2012/4084-spotkania-burmistrza-z-mieszkancami-18062012.html

Offline Kuzyna

• Moderator
  • user 30
  • *
Odp: rewitalizacja rynku
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2012, 20:46 »
Mi pomysł też się podoba. Miejsc parkingowych nie ma być mniej, bo powstaną nowe na Jatki (14 miejsc), a taxi przeniosą na farną. Z tego co wiem, to buntują się tylko właściciele sklepów, a mieszkańcy są za. Będzie kolorowa fontanna, deptak, nowa nawierzchnia... Super pomysł. Jestem za. Mam nadzieję, że koncepcja zostanie zrealizowana.  ;)

Offline Jadzik

• user Gold
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2012, 21:21 »
jacy właściciele? dla mnie to zwykli pieniacze, szczególnie jedna pani która tak zaciekle zabierała głos, jak nie anteny to zakaz ruchu pojazdów po rynku, nawet nie po całym tylko jego części, masakra...

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2012, 23:19 »
Miałem okazję być na wszystkich spotkaniach. Tylko na pierwszym spotkaniu byli przeciwnicy zmian na Rynku. Trzeba było zobaczyć miny dyskutujących, gdy jeden z młodych uczestników powiedział, że jemu się ta koncepcja podoba. Tego nie da się opisać, to trzeba było zobaczyć. Mnie nie podoba sie zbytnio zamknięcie przejazdu pomiędzy farną a jatki. Trzeba będzie cały Rynek przez Przykop objeżdżać by np.  z Hallera na Mały rynek się dostać

Offline arctgx

• user 60
  • *
    • http://arctgx.ovh.org/
Na pewno tylko samochodowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2012, 23:19 »
Jeśli również rowerzyści mieliby zakaz poruszania się po dotychczas dostępnych ulicach, jestem przeciw.

Offline AnnaRonow

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2012, 17:17 »
Zieleni też nie może zabraknąć, tlen jest potrzebny.   

Offline jarek856

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2012, 20:02 »
dokładnie kawałek trawki też się przydaje

Offline Wojciech

• Administrator
  • user Gold
  • *
    • Status GG
    • Brodnica - portal eBrodnica.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudzień 2012, 21:02 »
W zasadzie temat rewitalizacji Rynku upadł, aczkolwiek dziwi mnie to z tego względu, że na spotkaniach z mieszkańcami było poparcie. Dezaprobatę wyrazili w zasadzie tylko mieszkańcy Rynku (czyt. handlowcy).

Offline Jadzik

• user Gold
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2012, 08:19 »
raczej ”handlowcy”, dziwi mnie takie nastawienie, tym bardziej, że tylko jedna cześć rynku ma byc zamknięta dla ruchu. poza tym rynek rynkiem, zobaczycie jaki będzie płacz i lamęt jak otowrza nową galerię, dopiero wtedy klienci zaczną łukiem sklepy na rynku omijać...