Spółdzielnia Socjalna

Offline Skryba

• user 20
  • *
Odp: Spółdzielnia Socjalna
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Styczeń 2013, 08:28 »
Podobno inicjatorka wyzdrowiała.
Może się dowiemy czy tylko się odwlekło czy już uciekło?

Tego drugiego z pewnością byśmy nie chcieli.

Offline NoToCo

• user 10
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Styczeń 2013, 14:03 »
Dokształcam się w temacie i czekam na zmianę klimatu  ;D

Offline NoToCo

• user 10
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Styczeń 2013, 10:51 »

Offline Oomago

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Styczeń 2013, 19:38 »
Czy wiadomo czym będzie zajmowała się spółdzielnia, bo w KRS jest bardzo dużo wypisanych rzeczy i kto będzie wchodził w skład spółdzielni, bo pan prezes, jak sądzę, nie będzie miał czasu, bo robi już dużo rzeczy, a pan wiceprezes jest spoza Górzna?
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2013, 19:41 wysłana przez Oomago »

Offline NoToCo

• user 10
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Styczeń 2013, 23:31 »
Wiem tyle ile jest pod tym linkiem. Na informację, że ta spółdzielnia już jest trafiłam przypadkiem, przeglądając na jednej ze stron o ekonomii społecznej spis spółdzielni w naszym województwie.
Co spółdzielnia będzie robić? Kto w niej pracuje? nie mam pojęcia

Offline przybysz23

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Styczeń 2013, 21:06 »
na czym to ma niby polegac ta spółdzielnia bo prezes nie jest osobą zaufaną dla ludzi górzna raczej bo jest mocno pro koscielny z nastawieniem na zysk..

Offline Oomago

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Styczeń 2013, 22:29 »
Spółdzielnia socjalna wpisuje się w ekonomię społeczną, czyli takie zarabianie pieniędzy, by osoby czuły się zintegrowane i miały poczucie, że działają we własnym interesie oraz ich równy podział pomiędzy członków spółdzielni. Członkami spółdzielni są osoby bezrobotne, wykluczone z różnych powodów z rynku pracy. Celem spółdzielni, przynajmniej w wersji idealnej, nie jest czysty zysk, ale inwestowanie we wspólnotę, w spółdzielnię. Zresztą to osoby słabsze na rynku pracy mają zakładać dla siebie spółdzielnie, bo nie jest to tylko biznes, ale integracja poprzez pracę.
Znam np. spółdzielnię założoną przez matki małych dzieci, które są wykluczone z rynku pracy, bo mają dzieci. Skrzyknęły się i założyły spółdzielnię robiącą ozdoby dla domu i biżuterię dla kobiet. W Krakowie działa hotel prowadzony przez osoby chore na schizofrenię, itp.
Nie wiem, jaki jest pomysł w Górznie i ile osób zechce przystąpić do spółdzielni. Wiem tylko, że od kilku lat jest sporo pieniędzy na zakładanie spółdzielni socjalnych.
A więcej o ekonomii społecznej na http://www.ekonomiaspoleczna.pl/x/433225