Wikary i jego średniowieczne poglądy

Offline przybysz23

• Nieaktywny
  • *
Wikary i jego średniowieczne poglądy
« dnia: 15 Styczeń 2013, 22:13 »
Nie uważacie że ma radykalne poglady??

Offline Skryba

• user 20
  • *
Odp: Wikary i jego średniowieczne poglądy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2013, 07:40 »
A można się dowiedzieć coś więcej o tych poglądach?

Offline milka

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2013, 14:19 »
a może coś więcej o tych poglądach wikariusza

Offline przybysz23

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2013, 22:51 »
ogólnie ingeruje troche zbyt bardzo w sprawy prywatne np kto ile dzieci ma miec i goni przed ołtarze:)

Offline NoToCo

• user 10
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2013, 12:12 »
 :) No to chyba trudno mu sie dziwić?
Nie oczekujesz chyba od księdza, że będzie zachęcał do życia na kocia łapę?

Offline water

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2013, 23:13 »
Pewnie był u Ciebie na kolędzie? Będąc u mnie starał się mnie umoralnić, bredził o ślubie kościelnym i innych wynalazkach - oczywiście nie byłem mu dłużny, wyszedł oburzony, nie biorąc złotówki :D Nawciskali mu do głowy bredni w seminarium, pożyje trochę, będzie inny. Młodość ot co, chce na siłę zbawiać świat, nie te czasy, czasy wypraw krzyżowych minęły ale to do niego jeszcze nie dociera ;)

Offline małomówny ze wsi

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2013, 18:34 »
Jak sie komu nie podoba to jest akt apostazji.
A do Wikarego- ALLELUJA I DO PRZODU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(nareszcie ktoś się wziął za tych statystów)

Offline mikon

• Nieaktywny
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2013, 19:44 »
Popieram "Małomównego". W Kościele niema demokracji a radykalizm w poglądach jest niezbędny bo w końcu wszyscy żyliby jak chcieli bez katolickich zasad. Od nich niema odstępstw nawet na milimetr. Jeśli jesteś wierzący to powinieneś to wiedziec a nie zwymyślac Księdza. Czy w średniowieczu czy teraz one są stale aktualne i nie przedawniają się. Brawo dla Księdza za odwagę! Takich postaw kapłanów przez wiele lat brakowało i dobrze, że trafił nam się taki Wikary!

Offline zuzu901

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Luty 2013, 10:41 »
Ok, wszystko ładnie- pięknie, ale dlaczego ów wikary wzbudza jakąś niechęć do siebie? Chyba nie do końca wszystko jest w porządku. A nie lepiej by było, gdyby wikary postępował zgodnie z zasadą: "Nigdy nie mów o Chrystusie kiedy Cię o Niego nie pytają, ale żyj tak, aby o Niego Cię pytali"- czy tak nie było by lepiej?

Offline micuna

• user 20
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty 2013, 13:00 »
A czy Ty uważasz się za odpowiednią osobę, żeby wyznaczać według jakich zasad mają postępować inni? Ja może nie znam tak pięknych i górnolotnych złotych myśli, ale od dziecka wpajano mi jedno: nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. A może ktoś z Was chciałby mieć założony tu osobny wątek o sobie, żeby inni, oczywiście ANONIMOWO mogli Was oceniać? Wątpię. Chyba, że tacy idealni jesteście, to wtedy sama podam Wam kamień do ręki.

A jeśli ktoś jest ciekawy poglądów Księdza, to najprostszym sposobem jest z Nim porozmawiać osobiście. Ale przecież do tego trzeba mieć odwagę.

Nie macie ludzie swoich problemów, że sobie wyszukujecie lub stwarzacie nowe?  Ot cała nasza małomiasteczkowa (wiejska?) mentalność.

Offline małomówny ze wsi

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopad 2013, 20:02 »

jest nowy "nabór" do bierzmowania i bawi mnie ta młodzież biegnąca po podpisy do wikarego. Zapewne nowe twarze biegnące po podpis nie będą  albowiem nowym Jeruzalem. Obym się mylił.

Offline water

• Nowy
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Marzec 2014, 22:47 »

jest nowy "nabór" do bierzmowania i bawi mnie ta młodzież biegnąca po podpisy do wikarego. Zapewne nowe twarze biegnące po podpis nie będą  albowiem nowym Jeruzalem. Obym się mylił.
I co? jak tam, prędkość biegania się zmieniła? Dał autografy każdemu?